تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 | 18:8 | نویسنده : حمید
به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری دزفول نخستین بار در  پارک ها و فضای سبز این شهر از چمن رولی استفاده شد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز این شهرداری افزود : ۵۰ متر مربع از چمن رولی نخستین بار در میدان پل باستانی دزفول استفاده شد.


علیرضا چیت زن زاده با اشاره به کیفیت کاشت این نوع چمن افزود : در این روش، چمن به صورت آماده و مانند یک لایه مفروش روی یک لایه نایلونی قرار دارد و پس از انتقال به محل ، بدون نیاز به نصب نوار خطر و مراقبت های یک هفته ای ، آماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد :این محصول اسامی متعددی از  جمله چمن رول یا رولی ، چمن فرشی ، چمن آماده   و غیره دارد ولی  نام عمومی مرسوم آن sod  است.
چیت زن زاده با اشاره به مزایای استفاده از چمن رولی اضافه کرد :دراین  روش  کاشت چمن  مشکلاتی مانند حمل چمن ،کاشت و نگهداری و آبیاری یک هفته ای و فنس کشی اطراف چمن تا سبز شدن آن از بین می رود.
وی  اضافه کرد :تسریع در اجرای عملیات و تثبیت خاک ، اجرای عملیات بدون توجه به فصول و محدودیتهای زمان، قابلیت ترمیم سریع ، حذف واکاری، کاهش طول مدت استقرار و  کاهش آسیب های ناشی از نقل و انتقال ،تردد ، آبشویی ، بادروبی و…. از دیگر مرایای این نوع چمن است.
چیت زن زاده افزود : کارشناسان و کارگران این سازمان پس از دو سال تحقیق و آزمایش موفق به تولید این نوع چمن در نهالستان های این سازمان شدند و به نوعی دانش فنی آنرا کسب کردند.

وی افزود : این سازمان آمادگی دارد در زمینه احداث فضای سبز با استفاده از این نوع چمن ،خدمات خود را در اختیاران متقاضیان قرار دهد.تاريخ : دوشنبه بیستم تیر 1390 | 16:7 | نویسنده : حمید
 به گزارش واحد خبر روابط عمومی دزفول با گذشت نیمی از زمان اجرای نهضت سبز این شهرداری ، این طرح مطابق  برنامه در حال انجام است.مدیر عامل سازمان فضای سبز این شهرداری  با اعلام این خبر افزود :دو سال و نیم پس از شروع این طرح پنج ساله  حدود ۴۵هزار اصله درخت در خیابان ها و معابر سطح شهر دزفول کاشته شد.
علیرضا چیت زن زاده با بیان جزییات اجرایی  این طرح  افزود : سال ۸۷ اولین سال شروع این برنامه  ۸۵۰۰ اصله ، سال ۸۸ دومین سال  ۸۰۰۰اصله ، سال ۸۹سومین سال  ۱۲۰۰۰هزار اصله  کاشته شد.
وی افزود : در همین مدت ۱۷۰۰۰اصله درخت توسط مردم و پیمانکاران فرعی کاشته شده تا روند اجرای طرح سرعت مناسبی داشته باشد.
وی اضافه کرد : سال جاری نیز برنامه کاشت ۱۵۰۰۰اصله درخت در سطح شهر و۳۰۰۰اصله در پارک ۴۰هکتاری دزفول در دست اجراست.
وی افزود : تاکنون حدود ۴میلیارد ریال  برای نهضت سبز شهرداری دزفول هزینه شده  و برای تامین اعتبارآن در سنوات آتی نیز مشکلی نیست.
چیت زن زاده افزود :از مهمترین علل نارسایی در اجرای این طرح ضعف پیمانکاران قبلی و آشنا نبودن آنها با نکات فنی و اجرایی آن است.
علیرضا چیت زن زاده افزود : از شروع طرح  تا بحال پنج پیمانکارفعال این طرح عرصه را خالی  و کار را رها کرده اند و در این شرایط در واقع  ماموریت ما پرورش و جذب پیمانکارانی قوی برای تحقق اهداف این نهضت است.
وی افزود : شش ماه پس از کاشت نهال آبیاری آن از پیمانکار به مردم محول
می شود تا در این امر مشارکت بیشتری داشته باشند.
چیت زن زاده  با تقدیر از همکاری مردم در اجرای طرح نهضت سبز شهرداری دزفول افزود: شهروندان گرامی همیشه از خدمت گزاران  خود در این شهرداری جلوتر بوده اند و همکاری آنها در این مورد مثال زدنی است.


تاريخ : یکشنبه نوزدهم تیر 1390 | 18:12 | نویسنده : حمید

سید احمد آوایی به همراه فرماندار دزفول با نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دیدار کرد.

نماینده دزفول در این دیدار ضمن تشکر از نیکزاد بخاطر پرداخت یارانه برای ۲۳۱۲ واحد مسکن مهر منطقه پادگان شهید جعفر زاده به مبلغ ۲ میلیون ریال برای هر واحد مسکونی از وی خواست تا همین مبلغ به تعداد ۲۱۶ واحد مسکونی منطقه کوپیته که در حال نازک کاری بوده و از پیشرفت خوبی برخوردارند اختصاص یابد که نیکزاد دستور پرداخت یارانه به مبلغ یک میلیون ریال به هر یک از ۲۱۶ واحد مسکونی مسکن مهر کوپیته را صادر کرد.

از دیگر مواردی که آوائی و احسانی نیا به آن اشاره کردند، مسئله حقوقی صدور مجوز برای ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی کوپیته (زیباشهر) -که حدود ۲۳۰ هکتار از اراضی منطقه کوپیته را شامل می شوند- بود که نیکزاد به معاون خود دستور رسیدگی و بررسی سریع موضوع را داد و از معاون خود خواست که نتیجه بررسی را سریعاً جهت تسریع در این امر به وی اطلاع دهد.

گفتنی است این دیدار در دفتر دولت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.با راه اندازی سیلوی ۴۰ هزار تنی فلزی دزفول با صرف اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال یکی دیگر از وعده های نماینده دزفول محقق شد.

مهندس ذبیح مدیر عامل شرکت دانه طلائی دزفول در گفتگو با خبرنگار نشریه نماینده با اشاره به این مطلب که این سیلو(که مشتمل بر ۶ کندو و با ارتفاع ۱۸/۲۶ متر و قطر۶۷/۲۱ متر ) با دانش فنی و ورق های ساخت فرانسه و توان فنی مهندسان کشورمان ساخته شده است، افزود: به این دلیل که کشور ما روی کمربند زلزله و دزفول روی نوار بادخیز قرار دارد، مطالعات دقیق تری را روی محاسبات دینامیکی و استاتیکی، سازه انجام دادیم، که به تایید بسیاری از کارشناسان اهل فن درآمد و بقول دکتر علیخانی معاون وزیر بازرگانی، این سیلو یکی از فنی ترین سیلوهای کشور لقب گرفته است.

وی افزود: این سیلو را با ظرفیت ۱۵۰۰۰ تن آغاز بکار کرده ایم وتا آخر تیر ماه ۲ کندوی دیگر و حداکثر تا پایان شهریور ۲ کندوی آخری را آماده دریافت غلات خواهیم کرد.

ذبیح ادامه داد: این سیلو توانایی ذخیره سازی انواع غلات را دارد، اما گندم ، بخاطر اینکه محصولی استراتژیک و حیاتی برای کشورمان محسوب                   می شود، بیش از سایر انواع غلات ذخیره می شود.

وی با اشاره به مشکلات انبار کردن گندم بصورت رو باز و لطمات شدیدی که به این محصول وارد می شود گفت: این لطمات شامل مشکلات بهداشتی ناشی از گرد و خاک، آلاینده ها و آلودگی هوا و تاثیر آن روی گندمها و همچنین تاثیر آفتاب بر کیفیت و پایین آمدن پروتئین گندم، و به تبع آن تولید نان بی کیفیت و بالا رفتن ضایعات نان میشود.

وی در پایان افزود: در انبارهای رو بازحداکثر زمان نگهداری در بهترین شرایط و با مراقبت های ویژه، ۶ ماه است . اما در این سیلو زمان نگهداری از غلات بی نهایت است.شهردار دزفول با مژده اجرای طرح های جدید رفاهی و گردشگری در ساحل غربی رودخانه دز گفت : با ساخت فاز جدید کانال فرعی آب در پارک ساحلی ولی عصر(عج) طول این کانال به ۸۵۰ متر می رسد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی این شهرداری محمد علی دوایی فر افزود: این کانال  در واقع فاز بعدی کانال رعنا در ساحل غربی رودخانه دز است که تابستان پارسال احداث شده و خوشبختانه مورد استقبال شهروندان واقع شد.
وی افزود: فاز دوم این کانال  دویست و پنجاه متر طول و شش مترعرض دارد وعمق آبی آن هشتاد سانتی متر است.
دوایی فر افزود :این کانال به منظور استفاده گردشگرانی است که به فن شنا آشنایی ندارند و با توجه به طول قابل توجه آن چند پل عابر پیاده رو در نقاط مختلف آن احداث می شود.

شهردار دزفول افزود: اعتبار کلی این پروژه پنج میلیارد ریال است که در مرحله نخست آن یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال از اعتبارات داخلی این شهرداری هزینه می شود.

وی اضافه کرد : عملیات ایمن سازی چند ستون از پایه های غربی پل باستانی دزفول نیز بخشی از این طرح است که بزودی به همت کارشناسان شهرداری دزفول و اداره میراث فرهنگی و گردشگری دزفول آغاز خواهد شد.تاريخ : جمعه دهم تیر 1390 | 11:53 | نویسنده : حمید
به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز به نقل از روابط عمومي فني وحرفه‌اي خوزستان، علي صفارفرد گفت: با توجه به وجود امكانات اعم از فضا، تجهيزات كارگاهي و نيروي انساني متخصص در مركز آموزش فني و حرفه‌اي دزفول و بازديد مسئولان ارشد دانشگاه جامع علمي و كاربردي خوزستان و موافقت به‌عمل آمده مقرر شد مركز آموزش علمي و كاربردي در اين مركز ايجاد شود.

وي تصريح كرد: آموزش‌هاي ارائه شده در مقطع كارداني بوده و رشته‌هاي جوشكاري، تعميرات مكانيكي، برق با گرايش الكترونيك و ابزار دقيق آموزش داده مي‌شود.
صفارفرد درخصوص نحوه و چگونگي اجراي برنامه اظهار داشت: رشته‌هاي مورد تاييد به‌صورت پودماني از طريق دانشگاه جامع علمي كاربردي به مركز معرفي و آموزش در سطح كارداني مهارت است.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه‌اي دزفول زمان اجرا و جذب دانشجو را مهر ماه سال‌جاري اعلام كرد و گفت: دستاوردهاي اجراي اين نامه سبب بالا بردن مهارت و ايجاد اشتغال مولد در استان و شهرستان خواهد شد.تاريخ : چهارشنبه هشتم تیر 1390 | 13:5 | نویسنده : حمید
به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری دزفول پایانه مسافربری ویژه سفرهای برون استانی در این شهر راه اندازی می شود.
بر اساس همین گزارش مدیر پایانه مسافربری این شهرداری افزود : مکان یابی این پایانه با توجه به متغیرهای مختلف در حال انجام است و چند نقطه برای احداث آن  پیشنهاد شده است.

عبدالله طهماسبی افزود : پایداری مکان این پایانه برای خدمات شهروندی ایجاب می کند برای جانمایی آن بررسی عمیق و کارشناسی صورت گیرد تا منافع شهروندان و شرکت های مسافربری و شهرداری دزفول  برای سالهای طولانی تضمین شود.
وی افزود : احداث پایانه مسافربری فعلی بر اساس مقتضیات خاص خود در سال ۱۳۸۱ صورت گرفت  که در حال حاضر  کیفیت خدمات رسانی و رفاه شهروندان در آن در قیاس با سایر پایانه های خوزستان بی نظیر است.
وی افزود : ثبات مدیریت این پایانه در سالهای اخیر موجب شده تا بر اساس ارزیابی های دقیق  برنامه ریزی مناسبی برای بهبود خدمت رسانی به شهروندان عزیز داشته باشیم.
مدیر پایانه مسافربری شهرداری دزفول افزود : احداث پارکینگ بزرگ مسقف ویژه موتور سیکلت ها ،غرفه های  متنوع خدماتی و فرهنگی ، سرویس های بهداشتی مجزا ، فضای سبز  و تاکسی سرویس ویژه این پایانه از خدمات  موجود این پایانه است طوری که  آرامش و زیبایی بصری محیط  آن  مورد تقدیر مردم بوده است.
طهماسبی افزود : برای افزایش رفاه حال شهروندان  و رفع برخی کمبودها بزودی  جایگاه سوخت گازوئیل ، خود پرداز ، پارکینگ ویژه خودروهای سواری ،کارواش و استقرار مامورین انتظامی  را شاهد خواهیم بود.
وی افزود :  شهرداری  دزفول از هیچ کوششی برای ارائه خدمات مناسب به مردم دریغ نکرده ولی همواره برای تثیبت خدمات و ارتقاء کیفیت آنها نیازمند همکاری مردم در رعایت نظافت و نظم عمومی پایانه است.
مدیر پایانه مسافربری شهرداری دزفول افزود : شش شرکت مسافربری  سواری و اتوبوس  با در اختیار داشتن ۱۲۵دستگاه انواع خودروی مجهز کار جابجایی روزانه سه هزار نفر از شهروندان را در این پایانه ده هکتاری بعهده دارند.


پیچک